Розділ меню "ФАЙЛ"

Даний розділ є службовим і служить для адміністрування програмного забезпечення "ЗБЕРІГАЧ". Першим кроком для початку роботи є підключення до сервера зберігача. Для цього необхідно:

  1. вставити в пристрій комп'ютера для зчитування інформації електронний носій інформації з отриманим у зберігача особистим ключем;
  2. вибрати вкладку "Підключення до сервера";
  3. ввести ім'я користувача і пароль, що були попередньо отримані у зберігача (мова введення - англійська. При завантаженні вона встановлюється автоматично).

Після натискання клавіші "ОК" можливо нетривале "зависання" ПЗ, оскільки в цей момент відбувається генерація ключа криптозахисту і перевірка прав користувача (ініціалізація підключення ілюструється формою прогреса операції). В момент підключення програми виникає технічне вікно форми з інформацією про перевірку поновлень. Окно закривається автоматично і не потребує окремої уваги оператора. По проходженню процедури статус програми змінюється на "Підключений", з'являється поточний час на сервері зберігача, ПЗ ідентифікується обліковою системою зберігача. Виконання процедур означає повну готовність до подальшої роботи. Розділ "Відключення від сервера" - ініціює розрив з'єднання із сервером зберігача. При цьому статус ПЗ - "Відключений", ідентифікація не відбувається. Розділ меню "Поновлення довідників" потрібен для виконання такого поновлення за умови інформації про необхідность виконання операції від зберігача цінних паперів. При встановлені ПЗ "ЗБЕРІГАЧ" вже має всі необхідні довідники і не вимагає поновлень.

Розділ "Інструменти"

Містить службові функції для настройки роботи ПЗ "ЗБЕРІГАЧ", підрозділ "Параметри" поділено на декілька вкладинок налогоджень.

Вкладка "Загальні" служить для активації можливості відображати в програмі часу на сервері зберігача, вартості записуваної операції, активує можливість автоматичного підключення до серверу зберігача при старті програми, вмикає/вимикає режим роботи з кешем (за умови включення частина даних при роботі зберігається в пам'ять, що пришвидшує швидкість роботи програми), вмикає/вимикає режим автоматичної перевірки наявних поновлень для програми.

Вкладка "Соединения" , тут відбувається настройка параметрів з'єднання ПЗ "ЗБЕРІГАЧ" із сервером Зберігача. У полі "Сервер" повинна бути зазначена інтернет-адреса з'єднання програми із сервером зберігача: http://www.dekra.com.ua/RC/httpsrvr.dll (для підключення до серверу зберігача ВК "ДЕКРА"), втановлення параметрів підключення до проксі сервера (при необхідності застосування проксі-серверу).

Вкладка "Паки" потрібна для налогодження шляху зберігання друкованих форм програми (місця де зберігають готові звіти, що згенеровано програмою) та мовних пакетів (якщо інтерфейс програми використовують на іншій мові). Базова версія інтерфейсу російсько-мовна. Існують українська, англійська мови інтерфейсу. За потреби користувач може здійснити переклад на потрібну мову власноруч (використовується окреме ПЗ, що не входить до базової комплектації).

Вкладка "Шаблоні отчетов" відповідає за налогодження місць збереження шаблонів звітів, що гкнеруються прграмою

Підрозділ "Проверка соединения" призначено для рішення можливої проблеми з установкою з'єднання. Тут є можливість перевірити час і якість з'єднання з сервером зберігача.

Підрозділ "Сипок подключенных пользователей" виводить інформацію про підключених до серверу зберігача в поточний момент користувачів.

Підрозділ "Смена пароля" потрібна для перегенерації паролю та ключа доступу користувача до сервера. Захист побудовано таким чином, що система в автоматичному режимі вимагає зміни паролю користувача раз на місяць. крім того підрозділ використовується для генерації нової пари (пароль+ключ) користувача на випадок їх втрати та/або компроментації.

Підрозділ "Язык" використовується для вибору мови інтерфейсу програми.

Підрозділ "Доступные обновления" виводить інформацію о наявності поновлень програми.

Підрозділ "Редактирование шаблонов заполнения поля "Описание"" дає змогу змінити інформацію, що відображається в полях ПЗ "ЗБЕРІГАЧ" "описание".